Maszkaronki witają - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Maszkaronki witają

Do Tarnowa zaczęły się wprowadzać małe maszkarony! Pierwsze prace związane z montażem tych figurek rozpoczęły się dzisiaj (27.03) z samego rana, ale na pełne efekty trzeba jeszcze poczekać. Cały szlak otwarty zostanie oficjalnie w kwietniu, wtedy też pojawią się tabliczki z kodami QR, które będą odsyłać do strony z filmem promocyjnym i aktywną mapką.

maszkaronki

Maszkarony są wykonane ze stopu metali i wysokie na 30 cm. Dominuje w nich głowa, podobnie jak w tych na tarnowskim ratuszu. To, jak wyglądają, poznaliśmy podczas urodzin miasta (ZOBACZ GALERIĘ).

– W planach są jeszcze pocztówki z maszkaronami i przypinki. Mamy także inne pomysły, ale z tym musimy poczekać do lata – komentuje Maria Zawada-Bilik, dyrektorka Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, pomysłodawczyni.

Wykonanie wszystkich rzeźb maszkaronów kosztowało 126 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Funduszy Norweskich.

(mt)